Hier vindt je de agenda van activiteiten.
Ook staan hier verslagen, foto's en eigenwerk van onze groep.
Handen uit de mouwen!
Vandaag gaan we weer aan de slag met de zagen, snoei- en heggescharen.
Er is vast weer volop werk in de nabije omgeving van de Natuurschuur.
We gaan dit keer extra goed letten op onze zaag- en snoeitechn ieken: wat past er het beste bij het hout of de takken die je moet snoeien?
En als je gekozen hebt: hoe ga je dan goed met het gereedschap om?
Wees goed op tijd...
draag stevige schoenen en...
trek kleding aan die vies mag worden!
| datum | titel | ||
|---|---|---|---|
| 24 december 2011 | Kerstballentocht | ![]() | |
| 17 december 2011 | Mossen en Korstmossen | ![]() | |
| 17 december 2011 | Mossen & Korstmossen | ![]() |
Nieuwe leden voor deze groep zijn voor een deel afkomstig uit de jongste groep van 8-10-jarigen. Er melden zich echter ook regelmatig nieuwe leden aan. Soms zijn dit vrienden of vriendinnen van de leden, maar het komt ook voor dat nieuwe kinderen zich aanmelden nadat ze met de Natuurwacht hebben kennis gemaakt tijdens een vakantieactiviteit of informatiestand. De meeste kinderen blijven twee jaar lid van de groep en komen trouw.
Per activiteit zijn er gemiddeld 20 tot 25 kinderen en 5 tot 9 begeleiders aanwezig. Jaarlijks worden er ca. 22 activiteiten georganiseerd, waarvan één, de slotactiviteit voor de zomer.
De begeleiders stellen een gevarieerd activiteitenprogramma op. Zo maken de kinderen op een praktische manier kennis met zoveel mogelijk facetten van natuur en milieu. We kijken onder andere naar planten, vogels en insecten. We doen een slootjesonderzoek, zoeken naar dierensporen en doen nog veel meer andere dingen. Een keer per jaar gaan we een dagje uit.
De activiteiten worden eens in de twee weken op zaterdagochtend gehouden van 10.00 tot 12.00 uur. De meeste activiteiten starten met informatie over het thema van de activiteit, daarna gaan de kinderen zelf aan de slag. Daarbij gaan we zoveel mogelijk naar buiten.
Wil je weten wat voor activiteiten we allemaal doen? Kijk eens in de agenda naar wat we de komende tijd gaan doen. Je kan daar ook kijken welke activiteiten we de afgelopen tijd hebben gedaan.